Концепція двоповерхових котеджів у проекті ROMANKIV натхненна унікальною місцевістю котеджного містечка Київської області, що викликає асоціації з «теплими країнами» Південної Європи. Будинки там зазвичай мають білі фасади. Тому архітектурне проектування будинків ми грунтували на світлих, природних кольорах і матеріалах.
Для облицювання ми використовували український дикий піщаник, який виконує як практичну функцію, так і візуально приємніше, ніж простий білий фасад. Масивний монолітний брус виконує не тільки творчу декоративну функцію, але і забезпечує захист від сонця, вітру, дощу. Це дозволяє власнику будинку комфортно пересуватися до зони барбекю або автомобіля, не виходячи на вулицю.
Верхній блок будинку, виконаний у вигляді монолітного короба, побудований у формі конверта, з'єднаного з нижнім рівнем скляним звисом. Щоб додати горизонтальної динамічності фасаду, ми не просто спроектували один поверх над іншим, а змістили їх у різні боки. Додатково ми включили асиметрію в планування та перегородки, завдяки чому верхній рівень здавався більшим за нижній, створюючи таким чином малюнок на фасаді з пластичною формою.
Конструкції з натурального каменю сприймаються набагато краще, ніж білі «коробки», а також значно практичніші. Отже, другий поверх має білий фасад, а нижній ярус використовує дикий пісковик.